Get Adobe Flash player

מנהלי בי"ס על מיכא"ל

חדשות מיכא"ל

חדשות

קורסים שנפתחים בקרוב:
 

אולפנית ישורון פ"ת כיתות ז'-ח' 


אופק כרמיאל כיתות ה'-ו'


ביאליק פ"ת כיתות ה'-ו'


בנ"ע מודיעין לפיד כיתות ז'-ח'


בנ"ע גבעת שמואל כיתות ז'-ח'


הראשונים הוד השרון כיתות ז'-ט'


הרצוג נתניה כיתות ה'-ו'


ישיבת ים לצעירים ירושלים כיתות ז'-ח'


מעיינות פרדס חנה-כרכור כיתות ה'-ו'


מקיף ח' אשדוד כיתות ז'-ט'


שמרית נתניה כיתות ה'-ו'


לפרטים נוספים: 074-7114444.


מתחילת השנה נפתחו כיתות מיכא"ל בלמעלה מ-26 ישובים בארץ. ביניהם:
מודיעין, ירושלים, ראשון לציון, הוד השרון, פתח תקווה, חיפה, רחובות, גבעתיים, נתניה, רעננה, אשדוד, נס ציונה, גן יבנה, מעלה אדומים, אבן יהודה, גשר הזיו, קדימה-צורן, שפיה, עומר, רבבה, כפר סילבר, נחלים, מזרע, מרכז שפירא, אלון שבות, אחוזת ברק וכו'.

אנשי חינוך על מיכא"ל

 

    
מנהל אגף שח"ר (שרותי חינוך ורווחה) במשרד החינוך, מר יעקב טוויל,
מברך את בוגרי קורס המנחים של מיכא"ל, 2011

 

 


 

"משרד החינוך מייחס חשיבות רבה לפרויקט מיכא"ל, מעריך מאוד את תוצאותיו ואת מוביליו. מיכא"ל ידוע בחדשנות שלו. חדשנות שמתחילה בחשיבה פורצת גבולות של הוגיו, בתפיסה מולטי-דיספלינארית, באמונה הבלתי מסויגת בכוחו של האדם, בשיטות שהוא נוקט, אבל בעיקר במיצוב הלומד במרכז של ההוויה האישית שלו."

 

 

דלית שטאובר, מנכ"לית משרד החינוך לשעבר

 

  

 
  

"תוכנית מיכא"ל שונה בהצלחותיה ומקורית בפילוסופיה שלה ובתורתה החינוכית מכל משנה חינוכית שהכרתי בלימודיי ובעבודתי. זה לא עוד פרוייקט שמלמד עוד נושא דיסיפלינרי כלשהו. זה לא עוד שיעור במתמטיקה או אנגלית. הפרוייקט הזה נוגע בנפש הילד, באמונתו ועתידו, ממש בהוויתו היום יומית למען קידומו. לתת לו ביטחון עצמי ודימוי עצמי גבוה, שהוא יכול להשיג כל מה שהוא רוצה. אין ספק שמבחינת תוצרי עבודתה של שיטת מיכא"ל, אם לא הייתה קיימת שיטה כמו מיכא"ל - היה צריך להמציא אותה. המשנה החינוכית של מיכא"ל מהווה פיתוח מקורי וייחודי השואב את השראתו מהתיאוריות החינוכיות המתקדמות ביותר. המנחים של השיטה נבחרים בתהליך סלקטיבי מאוד. למנחים אלה יכולות גבוהות ונדירות, רב תחומיות, ובעיקר יכולת ליצור את השינוי המיוחל אצל התלמידים. היכולת של מיכא"ל לחולל שינוי כל כך עמוק בתלמידים במהלך 4 חודשי לימוד בלבד מאפשרת לכל מנחה ללמד מספר גדול מאוד של תלמידים בכל שנה. מיכא"ל הוכיחה שהיא תוכנית אוניברסלית, היכולה להתאים לכל רקע תרבותי ולשוני, ובמובן הזה אין לי ספק שכל מדינה שתיישם את מיכא"ל במערכת החינוך שלה, תצליח ליצור בעזרת מיכא"ל שינוי איכותי ודרמטי בהישגיה."

 

 

ד"ר אבי לוי - מנהל לשעבר של אגף שח"ר (האגף לשרותי חינוך ורווחה) במשרד החינוך

  

 

 

 

 

 

"מיכא"ל עושה במערכת החינוך כמעט כל דבר אחרת ממה שהורגלנו בארץ: אחרת - בכשרון הייחודי להעניק אמונה ואמון של התלמיד בעצמו ושל התלמיד באחרים. אחרת - בטיפול בכל פרט ופרט. אחרת - בקשר שבין ציונים, ציונות ומצוינות, ובהבדל שביניהם. אחרת - במגוון שיטות הלימוד ובתפיסת הגוונים השונים שבכל תלמיד. אחרת - בדבקות, בנחישות ובברק בעיניים בעמידה מול התלמידים. אחרת - בקשר ובתקשורת שבין המנחה לתלמיד. בוגרי מיכא"ל מכירים את המטוס שהוא הפוטנציאל הגלום בהם, את לוח השעונים ואת תנאי ההמראה. אך גם המטוס המשובח ביותר אינו אלא "מתכת שאין לה הופכין" ללא הטייס שבכוחו להפיח במתכת רוח חיים. מיכא"ל יודע להעיר את הנשמה שבתלמיד, את הטייס שבו, כדי למצות את הפוטנציאל שטמון בו."

 

אלי מלמד, לשעבר מנהל בית ספר "תיכון הראל" , מבשרת ציון.

 

 

  

 מיכא"ל לצוות המורים   

 

"אין הוכחה טובה יותר להצלחה של פרוייקט מאשר בקשתם של תלמידים נוספים להשתתף בפרוייקט כזה, תוך ויתור על חופשת הקיץ שלהם. הוכחה נוספת להצלחת הפרוייקט, היא בקשה ייחודית במינה של צוות המורים, להעביר פרוייקט כזה לצוות, אשר רואה את חשיבותו ותרומתו גם להם כאנשים מבוגרים ומנוסים."

 

דוד אברהם - מנהל בית הספר למדעים ולאמנויות, התיכון השש שנתי על שם דוד בן גוריון, עפולה

 


  הגדלת הביטחון העצמי

 

"למרות התנאים הקשוחים והמחמירים, עמדו התלמידים בכל המטלות והדרישות. כל התלמידים שיפרו בצורה משמעותית את הישגיהם מתחילת הפרוייקט ועד סיומו בנושאים שונים, אך התרומה העיקרית הייתה בהגדלת הביטחון העצמי של התלמידים, בחיזוק הדימוי העצמי וההערכה העצמית, בהקניית הרגלי למידה ומיומנויות למידה, בחינוך לאחריות ולמילוי משימות, הגברת המשמעת העצמית ובהגברת המוטיבציה הלימודית."

 

 דב רוזנפרב – מנהל בית הספר התיכון על שם ד"ר חיים קוגל, חולון

 


הצלחה במגזר הדתי 

 

"…ריגשו אותי במיוחד אותן תלמידות שנכנסו לפרוייקט עם רגשי נחיתות, רקע חלש מהבית ואשר התפתחו לצד תלמידות חזקות, אלו ואלו הביעו את הערכתן הרבה לפרוייקט… תודותיי לכל הנוגעים בדבר..".

 

הרב דני דינר ראש אולפנית מבשרת ברוך- חדרה

 

 

"כלים ושיטות לפיתוח החשיבה"

 

"במפגש הסיכום שנערך עם התלמידים וההורים ציינו התלמידים את האווירה הנעימה שליוותה את הקורס, את הרצינות, הדרישות הקפדניות ואת הלמידה המשמעותית. התלמידים קיבלו במהלך הקורס כלים, שיטות ופטנטים לפיתוח החשיבה. הם נוכחו לדעת שהם מסוגלים להצליח ולהגיע להישגים טובים, דבר שהעלה את רמת המוטיבציה גם במהלך הלימודים בחטיבה. משיחות עם הורים הם ציינו כי לתהליכים שנרכשו בפרויקט הייתה השפעה גם בשעות אחה"צ ובהתנהלות המשפחתית. ברצוני לציין את היחס האישי, הדאגה לכל תלמיד ותלמידה והרצון להוביל אותם להצלחה בלימודים ובחיים."

 

גב' דפנה תמיר, מנהלת חט"ב "זאב" הרצליה

 


"מיומנויות יסוד בעידן המידע"

 

"שיטת מיכא"ל, העוסקת בפיתוח יכולות אישיות במקביל לפיתוח מיומנויות יסוד החיוניות בעידן המידע, תרמה רבות לתלמידנו. הן במישור החינוכי, הן במישור החברתי והן במישור האישי".

 

גב' פרומה צולר, מנהלת ביה"ס רוגוזין קרית אתא

 

 

"נפעיל את התוכנית בשנים הבאות"

 

"זו השנה השלישית בה אנו מפעילים את תוכנית מיכא"ל... ונפעיל אותה גם בשנים הבאות. ההישגים הבלתי רגילים....המנחים המקסימים שהיו כאן.... אני רוצה מיכא"ל גם למורים בבית הספר.  "

 

שרי רביבו – מנהלת תיכון עין כרם - בטקס סיום של מיכא"ל