Get Adobe Flash player

אנשי ציבור על מיכא"ל

חדשות מיכא"ל

חדשות

קורסים שנפתחים בקרוב:
 

אולפנית ישורון פ"ת כיתות ז'-ח' 


אופק כרמיאל כיתות ה'-ו'


ביאליק פ"ת כיתות ה'-ו'


בנ"ע מודיעין לפיד כיתות ז'-ח'


בנ"ע גבעת שמואל כיתות ז'-ח'


הראשונים הוד השרון כיתות ז'-ט'


הרצוג נתניה כיתות ה'-ו'


ישיבת ים לצעירים ירושלים כיתות ז'-ח'


מעיינות פרדס חנה-כרכור כיתות ה'-ו'


מקיף ח' אשדוד כיתות ז'-ט'


שמרית נתניה כיתות ה'-ו'


לפרטים נוספים: 074-7114444.


מתחילת השנה נפתחו כיתות מיכא"ל בלמעלה מ-26 ישובים בארץ. ביניהם:
מודיעין, ירושלים, ראשון לציון, הוד השרון, פתח תקווה, חיפה, רחובות, גבעתיים, נתניה, רעננה, אשדוד, נס ציונה, גן יבנה, מעלה אדומים, אבן יהודה, גשר הזיו, קדימה-צורן, שפיה, עומר, רבבה, כפר סילבר, נחלים, מזרע, מרכז שפירא, אלון שבות, אחוזת ברק וכו'.

אנשי ציבור על מיכא"ל

 

"אין טעם ללמוד את הישן, מה שדרוש זה ללמוד כיצד ללמוד את החדש. הבעיה כיום היא לא ללמוד כדי לדעת, אלא לדעת כדי ללמוד. כל בן אדם צריך להיות המורה של עצמו. יותר חשוב לדעת איך לדמיין, איך לחזות מאשר לזכור. רוב האנשים מעדיפים לזכור יותר מאשר לחשוב וזו שגיאה. הם אוהבים לזכור כי זה יותר נוח, אבל זה לא חשוב. ללמוד, לדמיין, להיות כריזמטי, לעבוד עם אנשים אחרים, לעבוד בצוות, לעבוד עם ציוד חדש, לשמור על סקרנות, או במילים אחרות, לפתח את התכונות שבי ולא רק את תאי הזיכרון שלי.

 

מיכא"ל  היא תוכנית מהפכנית ומעשית …המוכיחה שניתן לשפר באופן משמעותי את יכולת האדם למצות את יכולותיו."

  מר שמעון פרס - נשיא המדינה התשיעי

 


"ואם פרוייקט מיכא"ל מראה את זה לפרט, שהוא יכול, אם הוא רוצה, להוביל את עצמו לניצחון ולהישגים, מדוע הרוב בציבור לא יכול להיות תוכנית מיכא"ל אחת גדולה, להגיע למדינה יותר טובה."

 

מר עזר וייצמן ז"ל - נשיא המדינה השביעי

 

"מנחים יקרים,

אני עוקב ומלווה את מפעלכם מתקופת כהונתי כראש הממשלה. אני מבקש לשלוח את ברכתי והערכתי למפעלכם המיוחד, למאמץ העצום ולכישרון הנדיר למצות את הכישורים של ילדי ישראל, ובכך לתרום תרומה ייחודית למיצוי ההון האנושי של ישראל. 

בכל דור ודור נשאו מעטים ומוכשרים את משא המנהיגות החינוכית. בדור הזה שמור לכם מקום של כבוד בין המנהיגים החינוכיים של ישראל.

חיזקו ואימצו!"

מר בנימין נתניהו - ראש ממשלת ישראל

 
 

"לאחר שנחשפתי לפרוייקט מיכא"ל, נדמה לי שכאזרח מדינת ישראל, אני חייב לכם קודם כל תודה. כי כידוע לכם, התקשורת הישראלית, כתובה ואלקטרונית, לא אוהבת לעסוק בדברים חיוביים, היא עוסקת באותן שערוריות, תקלות, בעיות, תאונות, שלצערנו, המדינה שאנו חיים בה, מייצרת בכמויות מסחריות. אני מודה שלמקרא החומר שראיתי, התפעמתי. נדמה לי שכאזרחי המדינה אנחנו כולנו חייבים לכם תודה, קודם כל על ההישגים הבלתי רגילים, אבל יותר מכך, על כך שכולם חדורי תחושה של שליחות ותחושה של להביא דבר אחר, רמה אחרת, לאותן שכבות שיש בהן את הפוטנציאל, ומדינת ישראל לא השכילה בדרכים אחרות להביא אותו לידי מיצוי."

 

יעקב פרי - שר המדע והטכנולוגיה


 


"כשהכרתי את מיכא"ל, ניסיתי להגדיר לעצמי איפה חיל האויר מצוי בהוויה הזו, והאם יש משהו אנלוגי. אם הייתי מחפש הגדרה יותר קולעת לחמשת האותיות של השם מיכא"ל שתגדיר את חיל האויר לא הייתי מוצא … אני חושב שמיצוי הכישורים האישיים, הוא תכלית או תמצית הדרך שבה אנו מנסים ללכת בחיל האויר בכל מה שקשור, בודאי, לסקטור הלוחמים… אני חושב שהמצוינות היא השאור שבעיסה, זה הדבר האולטימטיבי שאליו אנו שואפים. לא תמיד אנו מגיעים לשם, והוא בסופו של דבר ביטוי ליכולת האישית של כל אחד."


רא"ל (במיל') דן חלוץ - הרמטכ"ל לשעבר

 "עתידכם הוא גם עתידה של המדינה. כשם שעשיתם בפרוייקט מיכא"ל, אם רק תרצו,  תתנדבו ותתמידו, הרי שבצבא, ובמיוחד בחיל האויר אנחנו מצפים לכם. אבל לא רק בחיל האויר, אלא בכל דרך שתבחרו, עבורכם גם השמיים אינם הגבול - עלו והצליחו."

 

אלוף (במיל') איתן בן-אליהו - מפקד חיל האויר לשעבר

 

 

 

 

"דילמת המנהיגות היום היא דילמת הסערה הקלאסית. מדינת ישראל נמצאת במרכז של כמה קונפליקטים... האם לתת עדיפות לנושא המדיני? לזהות שלנו? לכלכלה או לחברה?... אני אומר את הדברים האלה כי במידה רבה סדר העדיפויות שלנו צריך להתמקד בחינוך.

באתי אליכם כדי לפגוש את העוסקים בדבר בחשוב ביותר שהחברה האזרחית צריכה לעסוק בו והוא נושא החינוך."

 

עמי איילון - שר במשרד ראש הממשלה וראש השב"כ לשעבר

 

 


 

"הדבר הכי נכון לומר על מיכא"ל, הוא העובדה שאתם בדרככם מצליחים להביא לכך שאנשים רבים שנחשבים לאבודים במערכת החינוך, מתגלים כלא אבודים. שכל מה שקרה להם הוא שלא הייתה להם הזדמנות אמיתית לצאת מהמבוך שלתוכו נקלעו. הם בעצם הם נפלו לשוליים, לא בגלל שהם לא יכולים, אלא בגלל שאין  להם את ההזדמנות המתאימה, ולא את החינוך המתאים, ולא את הכלים המתאימים."

 

מאיר שטרית - שר החינוך לשעבר

 

"אני חושב שמיכא"ל הוא אחד המפעלים היותר יפים שאני מכיר, לפחות בסביבה של החינוך בארץ, בסביבה של פעילות של צעירים, ובמיוחד, פעילות שכול כולה מבוססת על מוטיבציה התנדבותית.

זה אחד הדברים שהופכים להיות בהוויה שלנו מוצר יותר ויותר נדיר."  


שבתאי שביט - ראש המוסד לשעבר

 

 

 

 

 

"השאלה העומדת בראשית המאה ה-21 הנה לאן פני החינוך? ישנם שלושה כלים מרכזיים, שחייבים להנתן לתלמיד, ושבהחלט הולמים חלק גדול מהדברים שאתם עושים: להשתמש בידע, למיין ידע, ולהתמודד עם העובדה שהידע אינו סטטי אלא משתנה. צריך לעשות מאמצים כדי לשנות את שיטות הלמידה בבתי הספר"


מדברי פרופ' יולי תמיר - שרת החינוך לשעבר בכנס מנחי מיכא"ל

 

 

 

 

 

 

"מיכא"ל היא שיטה טובה, מועילה, מוצלחת מאוד. למיכא"ל יש קבלות ותוצאות יוצאות מן הכלל. הלוואי ונצליח להכניס את מיכא"ל לכל מערכת החינוך…את מיכא"ל צריך לקחת ברצינות, לא רק בהקשר החינוכי, אלא גם בהקשר החברתי ובהקשר הלאומי…אם רוצים להגשים שאיפות חינוכיות צריכים את הטובים להוראה. אני רוצה להעביר את מיכא"ל גם למורים, מנהלים ומפקחים."


מדברי הרב יצחק לוי - שר החינוך לשעבר בטקס הסמכת מנחי מיכא"ל

 

"מיכא"ל נמצאת בלב ליבו של המאמץ העיקרי, והכמעט בלעדי, של משרד החינוך בעת הזו. אני מודה לכם על כך מקרב לב."


מדברי יוסי שריד - שר החינוך לשעבר בכנס מיכא"ל

 

 

"אפשר וצריך להפליג בשבחי ההישגים הגבוהים של שיטת מיכא"ל בהעלאת אחוזי הזכאות לבחינת הבגרות  אך חשוב לא פחות ואולי יותר, לברך את המעשה החינוכי של מיכא"ל, את אמונתו היוקדת והבלתי נכנעת ביכולתו של כל תלמיד להצליח, על הציפיות הגבוהות שהוא מקפיד לתלות בכל תלמיד, על כללי המשמעת שהוא מצליח לגרום לתלמידים להפנים לעצמם, ומעל לכל, על היותו זרז חיוני ביותר לרבבות נערים לקחת את גורלם בידם ולהאמין שיכול להיות אחרת ושהכל תלוי בהם."

מדברים שכתב מר זבולון המר ז"ל - שר החינוך לשעבר בטקס מיכא"ל בבית הנשיא

 

 

"מיכא"ל היא שיטה מהפכנית, שמצעידה את מדינת ישראל ליעד של כל ישראלי שני עם בגרות וכל ישראלי שלישי עם תואר ראשון באוניברסיטה… בעזרת מיכא"ל נצליח לשנות את החברה הישראלית."


מדברי פרופ' אמנון רובינשטיין - שר החינוך לשעבר בטקס מיכא"ל בבית הנשיא 

 

"מיכא"ל מחזירה אותנו למקורות החינוך עליהם גדלו מיטב המוחות האנושיים, וזאת בשל ההבנה כי חינוך הוא בראש ובראשונה הקניית כלים להבנה, ויצירת האתגר לדעת, ללמוד לדעת. שיטת לימוד זו היא כדי ליצור תלמיד שיגדל וימשיך להיות תלמיד, עד שיהיה לתלמיד חכם - תלמיד הלומד מכל אדם. מיכא"ל, בתקופתנו, בא ליצור את המהפכה בכך שהבינו יוזמיו, שללא השראה וללא בניית הכלים, עלולים אנו להגיע לשבירת כלים. מיכא"ל הבין שמה שצריך לעשות זה: 'פתחו לי פתח כחודו של מחט ואני אפתח לכם כמלוא עולם.' אני רואה לפניי, כי כל קבוצה יכולה ללמוד בשיטת מיכא"ל ולראות עולמות לפניהם, ללא צורך לשנות כהוא זה מאורח חייה ומאמונתה."

מדברי הרב אברהם רביץ  - שר החינוך לשעבר בטקס מיכא"ל בבית הנשיא