Get Adobe Flash player

חדשות מיכא"ל

חדשות

קורסים שנפתחים בקרוב:
 

אולפנית ישורון פ"ת כיתות ז'-ח' 


אופק כרמיאל כיתות ה'-ו'


ביאליק פ"ת כיתות ה'-ו'


בנ"ע מודיעין לפיד כיתות ז'-ח'


בנ"ע גבעת שמואל כיתות ז'-ח'


הראשונים הוד השרון כיתות ז'-ט'


הרצוג נתניה כיתות ה'-ו'


ישיבת ים לצעירים ירושלים כיתות ז'-ח'


מעיינות פרדס חנה-כרכור כיתות ה'-ו'


מקיף ח' אשדוד כיתות ז'-ט'


שמרית נתניה כיתות ה'-ו'


לפרטים נוספים: 074-7114444.


מתחילת השנה נפתחו כיתות מיכא"ל בלמעלה מ-26 ישובים בארץ. ביניהם:
מודיעין, ירושלים, ראשון לציון, הוד השרון, פתח תקווה, חיפה, רחובות, גבעתיים, נתניה, רעננה, אשדוד, נס ציונה, גן יבנה, מעלה אדומים, אבן יהודה, גשר הזיו, קדימה-צורן, שפיה, עומר, רבבה, כפר סילבר, נחלים, מזרע, מרכז שפירא, אלון שבות, אחוזת ברק וכו'.

תשובות לשאלות נפוצות

לא קיבלתם מענה על שאלותיכם? פנו אלינו

האם שיטת מיכא"ל מתאימה לכל תלמיד?

שיטת מיכא"ל מתאימה לכל תלמיד, ללא קשר להישגיו או לכל נתון אחר מעברו. השיטה מתאימה לתלמידי מב"ר, אומ"ץ אתג"ר כמו גם לתלמידים מצטיינים, מחוננים וכד'. הגורם היחיד שיכול לנבא את הצלחת התלמיד בתוכנית הוא מידת רצונו להשתתף בתוכנית, לאחר שהשתתף בהצגת התוכנית (פרזנטציה) בבית הספר.

 

מי הם מנחי מיכא"ל?

מנחי מיכא"ל הם קבוצת אקדמאים וסטודנטים מצטיינים אשר עוברים תהליכי מיון והכשרה קפדניים ביותר. אנו רואים בהם את עילית אנשי החינוך בארץ. מדובר בגברים ונשים בעלי קריירה אשר בוחרים להנחות במיכא"ל בד"כ במקביל לעיסוקיהם. מנחי מיכא"ל אינם בהכרח מורים אולם המשותף לכולם הוא הרצון לתרום לפיתוח ההון האנושי במדינת ישראל ולעשיה חינוכית אידיאליסטית ואיכותית. עוד על המנחים שלנו ניתן לקראו במדור מנחי מיכא"ל באתר.

 

האם ניתן ללמוד את שיטת מיכא"ל בכל בתי ספר בארץ?

כן. ניתן לקיים קורסי מיכא"ל בבתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים, בחינוך הממלכתי, הממלכתי דתי ובמגזר הלא יהודי וכו... לקבלת פרטים, אנא פנו אלינו.

האם מיכא"ל מפעילה קורסים למבוגרים?

כן. לטכנולוגיית מיכא"ל  יישומים המתאימים לקהלי יעד רבים: מתלמידי בתי ספר ועד אוכלוסיות מבוגרים שונות. למיכא"ל קורסים למבוגרים, למגזר העיסקי, לחברות פרטיות וציבוריות ולמנהלים בכירים. מיכא"ל מפעילה קורסים גם באגף השיקום של הביטוח הלאומי. אדם המטופל במסגרת אגף זה מוזמן לפנות לסניף הביטוח הלאומי במקום מגוריו כדי לברר פרטים על זכאותו להשתתף בקורס מיכא"ל.

 

האם תוכנית מיכא"ל נבדקה ע"י חוקרים מהאקדמיה?

את תוכנית מיכא"ל חקרו מומחים אקדמים מתחום החינוך, וחוקרים נוספים. המחקר המשמעותי ביותר נערך בייעוץ אקדמי של פרופ' חיים אדלר, לשעבר ביה"ס לחינוך באוניברסיטה העברית, אשר כתב בדברי ההקדמה למחקר: " לא מוכרת לי תוכנית אחרת בארץ או בעולם, המבקשת להעניק לתלמידים תחושה של סיכויי הצלחה - בעת ובעונה אחת - בכל-כך הרבה תחומים… התוכנית מצליחה לשפר את הישגי התלמידים… ומצליחה להגשים את מה שהיא מבטיחה לעשות". המחקר הראה כי אחוז בוגרי מיכא"ל הזכאים לתעודת בגרות כפול מאלו שלא למדו בתוכנית מאותם בתי ספר.

 

האם ניתן לרכוש את ספרי הלימוד של מיכא"ל בחנויות הספרים?

לא. ספרי הלימוד מחולקים לכל תלמיד של מיכא"ל בכתת מיכא"ל בלבד. חשוב לציין כי ספרי הלימוד משלימים את חויית הלמידה בקורס ואינם עומדים בפני עצמם כספרי לימוד.

 

האם הקורס לקהל הרחב מוכר לגמול השתלמות?

למרות שמיכא"ל הנו מוסד לימודים המוכר ע"י הועדה לאישור קיום קורסים לגמול השתלמות במשרד החינוך, קורסי מיכא"ל לקהל הרחב אינם מוכרים לגמול. יחד עם זאת, במקומות בהם המוסד המזמין מוכר ע"י הועדה הנ"ל, ניתן גמול השתלמות.

 

האם יש קורס המשך לבוגרי מיכא"ל בבתי הספר או בקורסי המבוגרים?

קורס מיכא"ל מסתיים במפגש הלימוד האחרון.  אולם, אנו מעניקים העדפה בקבלה לקורס המנחים למועמדים שהם בוגרי קורס מיכא"ל ממסגרות שונות.

 

אני רוצה להפסיק את השתתפותי בקורס. מה עלי לעשות? האם אוכל לקבל החזר כספי?

בעת ההרשמה לקורס נדרשים הורי התלמיד (בקורסי הנוער) או המשתתפים עצמם (בקורסי המבוגרים) לחתום על הסכם השתתפות. בהסכם ההשתתפות מופיעה מדיניות החזרי שכר הלימוד. הסכמי ההשתתפות ניתנים לעיון ולהורדה כאן.

 

באילו שפות ניתן להעביר את הקורס?

קורסי מיכא"ל מועברים גם בערבית, וניתן להתאים קורסים ייחודיים באנגלית וברוסית.

 

האם הקורס מתאים לילדים / מבוגרים הסובלים מלקות למידה?

בהחלט כן. הנחת המוצא של מיכא"ל הנה כי לכל תלמידיה פוטנציאל אישי זהה ולכן, כל התלמידים במיכא"ל לומדים באותם תנאי למידה, מחויבים לאותן חובות ונהנים מאותן זכויות.

לאור נסיונינו, תלמידים הסובלים מלקות למידה חווים את הקורס כפי שחווים אותו יתר התלמידים.

 

האם ניתן לקבל הנחה בשכר לימוד?

אנחנו משתדלים להיענות לבקשות של משפחות הנתונות בקשיים כלכליים בתשלום שכר לימוד או בפריסתו. ניתן לפנות למנחה מיכא"ל אשר הציג את התוכנית בבית הספר ולקבל ממנו פרטים אודות מלגות.

 

האם קיימת הנחה בשכר הלימוד לאחים ואחיות הלומדים בתוכנית?

כן. אח שני ושלישי זכאי להנחה בת 10% משכר הלימוד. יש לתאם את קבלת ההנחה עם מוקדני מיכא”ל בטלפון: 074-7114444