אנשי מיכא"ל מצטרפים לדעתם של מדעני מדעי ההתנהגות, הטוענים כי רוב בני האדם מנצלים חלק קטן מהפוטנציאל הטמון בהם, ללא קשר לתפקידם המקצועי או האישי. בראייה ארגונית- עיסקית, ארגון המורכב מעובדים ומנהלים שאינם מממשים את יכולתיהם, אינו מממש את יכולותיו אף הוא. המחיר הכלכלי, האנושי והארגוני הוא רב מאד, ולעיתים מכריע מחלקות/ אגפים בארגון, ואף את הארגון כולו. 

במיכא"ל פותחה השיטה לפיצוח הקוד אשר יביא לכל עובד ומנהל, בכל ארגון ובכל חברה, למצות את כישוריו האישיים, הניהוליים והמקצועיים באופן דרמטי, עיקבי ויציב לאורך זמן. שיטת מיכא"ל מתמקדת בצירי פעולה מרובים אשר באים להציג את העובד בארגון בצורה שונה לחלוטין, לא אחת, הפוכה לחלוטין מכל קונספציה מקובלת או מתפיסה ניהולית רווחת.

תחומי לימוד

בקורסי מיכא"ל נלמדים עשרות  תחומי לימוד בצורה חוויתית, מאתגרת ובלתי שגרתית, אשר מטרתן להביא את הלומד לתפיסה שונה בתכלית של תפקידו, ולערער באופן מבוקר כמה תפיסות מסורתיות אשר אינן רלוונטיות לעידן בו אנו חיים כיום, ומקורן, כפי הנראה, בתפיסות מסורתיות הנוגעות לעבודה ולניהול בארגון. בין שאר הנושאים, נלמדות מיומנויות קריטיות להצלחה בעידן המידע, מיומנויות למידה והעברת מידע חדשות ומהפכניות, שיפור דרמטי ביכולת היצירתית וביסוס מנגנון פעולה עצמי להתמודדות עם שינויים על מגוון סוגיהם. שיטת מיכא"ל אינה מאמינה בלימוד תיאורטי אשר אינו מומחש בעבודה מעשית. כל עקרונות מיכא"ל אינם מועברים בצורת הלמידה המוכרת אלא, באופן חוויתי, עצמאי ומיוחד, אשר מעביר את הלומד חוויות יחידות מסוגן ומפתיעות, הקודמות ללמידה עצמה.

מטרות:

קורס מיכא"ל לפיתוח מנהיגות ארגונית יקנה למשתתפים:

  •  פיתוח והטמעת מושג האחריות האישית של המנהלים
  •  כלים לחשיבה פורצת דרך על כל מושג המנהיגות והניהול בארגון
  •  אפשרות אמיתית לשינוי דרמטי ביכולות הניהול והמנהיגות שלהם
  •  מיומנויות למימוש גבוה יותר של פוטנציאל שלהם עצמם ושל העובדים שלהם
  •  הכרות חוויתית ובלתי אמצעית עם יכולותיהם בהווה ובעתיד
  •  שבירת מחסומים ומעצורים בדרך לפיתוח מנהיגות מוצלחת בארגון.

 

נושאי לימוד

יצירתיות ניהולית להתמודדות עם שינויים, מכניקת הקוונטים וההקבלה הניהולית, ביטוי עצמי, קבלת החלטות בתנאי אי-ודאות משתנים, לוגותרפיה, ניהול זמן בשיטת מיכא"ל , מנהיגות גוף ונפש בשיטת מיכא"ל, מיומנויות עידן המידע לניהול ומנהיגות, פיתוח חשיבה מתמטית, פיתוח חשיבה יצירתית, מימוש הפוטנציאל האנושי בארגון, מדע מודרני והחיים הארגוניים.

 

 מנכ"ל מיכא"ל מארח בארץ את זכייני מיכא"ל בדרום קוריאה

 שר הביטחון לשעבר מר אהוד ברק מרצה בכנס מנחים של מיכא"ל