שיטת מיכא"ל מתאימה לכל תלמיד, ללא קשר להישגיו או לכל נתון אחר מעברו. השיטה מתאימה לתלמידי מב"ר, אומ"ץ אתג"ר כמו גם לתלמידים מצטיינים, מחוננים וכד'. הגורם היחיד שיכול לנבא את הצלחת התלמיד בתוכנית הוא מידת רצונו להשתתף בתוכנית, לאחר שהשתתף בהצגת התוכנית (פרזנטציה) בבית הספר.

מנחי מיכא"ל הם קבוצת אקדמאים וסטודנטים מצטיינים אשר עוברים תהליכי מיון והכשרה קפדניים ביותר. אנו רואים בהם את עילית אנשי החינוך בארץ. מדובר בגברים ונשים בעלי קריירה אשר בוחרים להנחות במיכא"ל בד"כ במקביל לעיסוקיהם. מנחי מיכא"ל אינם בהכרח מורים אולם המשותף לכולם הוא הרצון לתרום לפיתוח ההון האנושי במדינת ישראל ולעשיה חינוכית אידיאליסטית ואיכותית. עוד על המנחים שלנו ניתן לקראו במדור מנחי מיכא"ל באתר.

כן. ניתן לקיים קורסי מיכא"ל בבתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים, בחינוך הממלכתי, הממלכתי דתי ובמגזר הלא יהודי וכו… לקבלת פרטים, אנא פנו אלינו.

 

 

 

כן. לטכנולוגיית מיכא"ל  יישומים המתאימים לקהלי יעד רבים: מתלמידי בתי ספר ועד אוכלוסיות מבוגרים שונות. למיכא"ל קורסים למבוגרים, למגזר העיסקי, לחברות פרטיות וציבוריות ולמנהלים בכירים. מיכא"ל מפעילה קורסים גם באגף השיקום של הביטוח הלאומי. אדם המטופל במסגרת אגף זה מוזמן לפנות לסניף הביטוח הלאומי במקום מגוריו כדי לברר פרטים על זכאותו להשתתף בקורס מיכא"ל.

את תוכנית מיכא"ל חקרו מומחים אקדמים מתחום החינוך, וחוקרים נוספים. המחקר המשמעותי ביותר נערך בייעוץ אקדמי של פרופ' חיים אדלר, לשעבר ביה"ס לחינוך באוניברסיטה העברית, אשר כתב בדברי ההקדמה למחקר: " לא מוכרת לי תוכנית אחרת בארץ או בעולם, המבקשת להעניק לתלמידים תחושה של סיכויי הצלחה – בעת ובעונה אחת – בכל-כך הרבה תחומים… התוכנית מצליחה לשפר את הישגי התלמידים… ומצליחה להגשים את מה שהיא מבטיחה לעשות". המחקר הראה כי אחוז בוגרי מיכא"ל הזכאים לתעודת בגרות כפול מאלו שלא למדו בתוכנית מאותם בתי ספר.

לא. ספרי הלימוד מחולקים לכל תלמיד של מיכא"ל בכתת מיכא"ל בלבד. חשוב לציין כי ספרי הלימוד משלימים את חויית הלמידה בקורס ואינם עומדים בפני עצמם כספרי לימוד.

למרות שמיכא"ל הנו מוסד לימודים המוכר ע"י הועדה לאישור קיום קורסים לגמול השתלמות במשרד החינוך, קורסי מיכא"ל לקהל הרחב אינם מוכרים לגמול. יחד עם זאת, במקומות בהם המוסד המזמין מוכר ע"י הועדה הנ"ל, ניתן גמול השתלמות.

קורס מיכא"ל מסתיים במפגש הלימוד האחרון.  אולם, אנו מעניקים העדפה בקבלה לקורס המנחים למועמדים שהם בוגרי קורס מיכא"ל ממסגרות שונות.

תוכן ספוילר

בעת ההרשמה לקורס נדרשים הורי התלמיד (בקורסי הנוער) או המשתתפים עצמם (בקורסי המבוגרים) לחתום על הסכם השתתפות. בהסכם ההשתתפות מופיעה מדיניות החזרי שכר הלימוד. הסכמי ההשתתפות ניתנים לעיון ולהורדה כאן.

קורסי מיכא"ל מועברים גם בערבית, וניתן להתאים קורסים ייחודיים באנגלית וברוסית.

בהחלט כן. הנחת המוצא של מיכא"ל הנה כי לכל תלמידיה פוטנציאל אישי זהה ולכן, כל התלמידים במיכא"ל לומדים באותם תנאי למידה, מחויבים לאותן חובות ונהנים מאותן זכויות.

לאור נסיונינו, תלמידים הסובלים מלקות למידה חווים את הקורס כפי שחווים אותו יתר התלמידים.

אנחנו משתדלים להיענות לבקשות של משפחות הנתונות בקשיים כלכליים בתשלום שכר לימוד או בפריסתו. ניתן לפנות למנחה מיכא"ל אשר הציג את התוכנית בבית הספר ולקבל ממנו פרטים אודות מלגות.

כן. אח שני ושלישי זכאי להנחה בת 10% משכר הלימוד. יש לתאם את קבלת ההנחה עם מוקדני מיכא”ל בטלפון: 074-7114444